تمپو وی دی
تمپو وی دی
تمپو وی دی
تمپو وی دی
2,300,000 تومان
انتخاب رنگ

درام ها در میان سازهایی هستند که تاریخچه ی دور و درازی پشت آنها نهفته است. آنها حتی قبل از اینکه تمدن های بشری شکل بگیرد توسط بشر نواخته می شده اند بیشتر بخوانید

  • قطر دهانه: 7cm
  • اندازه سر: 22CM

100% اورجینال

ضمانت اصل بودن محصول

روش های پرداخت

میتوانید به روش های رایج هزینه محصول را پرداخت کنید

10 روز ضمانت بازگشت هزینه

در صورت عدم رضایت از محصول میتوانید تا ده روز بعد از خرید پول خود را دریافت کنید

به اشتراک بگذارید:

لطفا جهت مشاوره خرید تمپو وی دی با شماره های زیر تماس بگیرید


معرفی تمپو وی دی

داربوکا یا تمپو نوعی طبل است که بخشی از دسته بزرگتری از درام ‌ها به نام goblet drums را تشکیل میدهد. آنها درام های مهمی هستند به این معنا که یک فرصت عالی را برای یادگیری نواختن انواع درام در اختیار شما قرار می دهند.

تاریخچه ی درام ها

درام ها در میان سازهایی هستند  که تاریخچه ی دور و درازی پشت آنها نهفته است. آنها حتی قبل از اینکه تمدن های بشری شکل بگیرد توسط بشر نواخته می شده اند. و قبایل مختلفی از درام ها برای  خواندن آواز  انتقال پیام، و یا حتی اعلان جنگ استفاده می کرده اند. از درام ها همچنین برای مراسم و مقاصد مذهبی نیز استفاده می شده است. این سازهای کوبه ای  معمولا از پوست حیوانات درست می شدند که بهصورت محکم روی دهانه ی طبل کشیده می شدند. با کوبیدن روی پوست حیوان در فواصل و زوایای مختلف صدا تولید می شد.  داربوکا نوعی طبل است که بخشی از دسته بزرگتری از درام ‌ها به نام goblet drums را تشکیل میدهد. آنها درام های مهمی هستند به این معنا که به شما فرصتی عالی را برای یادگیری نحوه نواختن بهترین درام های معمولی را می دهند.

با این حال، دوست داشتن داربوکا یا تمپو که به طبل دومبک نیز معروف است یک چیز است و انتخاب بهترین آن برای نیازهای تان چیز دیگری است. اکثر داربوکاها بسته به اینکه  اصالتا از کجا آمده اند ، نت ها و صداهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال، نت ها و صدای داربوکا ساخت ترکیه با نت های ساخته شده در عربستان سعودی متفاوت است. به همین دلیل است که اکثر درامرها هنگام انتخاب دمبک/داربوکا خود به جزئیات توجه زیادی دارند.

انتخاب داربوکای دقیق و صحیح مستلزم انجام موارد زیر است:

بدانید کدام نوع را می خرید

این باید اولین کاری باشد که باید انجام شود. ایده داربوکا خود را با یک دومبک آمریکایی یا یک تمبک ایرانی به هم نزنید. در غیر این صورت، در نهایت کل فرآیند انتخاب را برای خود پیچیده خواهید کرد. نوع مورد نظر خود را مشخص کنید که می تواند داربوکای مصری، داربوکای ترکی، داربوکای عربی و غیره باشد.

چگونه بهترین داربوکا یا تمپو را بخریم

خرید بهترین داربوکا مستلزم شناخت ویژگیهایی است که یک داربوکا پرطراوت را تعریف می کند.

طرح سر/پوست را در نظر بگیرید

پوست شفاف مصری معمولی: این طرح پوستی است که حدود 90 درصد از کل داربوکا های ساخته شده در مصر را به همراه دارد. پوست با استفاده از پلاستیک طراحی شده است و سطح ضخامت آن 0.3 و 0.6 میلی متر است. نصب آنها در صورت نیاز بسیار آسان است.

پوست پاور بیت:

یکی از مورد علاقه ترین پوست ها که دارای طراحی پلاستیکی با کیفیت است. لبه آن در مقایسه با پوست مصری بسیار قوی تر و دقیق تر است و سطح ضخامت آن 0.8 است.

پوسته ریمو فیبر:

از نظر استحکام و ضخامت 0.8 میلیمتر، شبیه پوست پاور بیت است. اما صدای بیس و ترد بیشتری روی پوسته Power Beat دارد.

پوست ماهی و بز:

اینها رایج ترین پوست های طبیعی هستند که با داربوکاهای سرامیکی/سفالی/دامبک عرضه می شوند. آنها صدا را کاملاً کنترل می کنند. پوست بز بسیار قوی است و هر دو دارای طنین شگفت انگیز و صدای زیر و بم بالاتری هستند.

اگر تازه وارد دنیای داربوکا شدید لازم است بدانید. مدل های دومبک/داربوکا زیادی در بازار وجود دارد. بهترین داربوکا آن است که هم بهترین کیفیت را از لحاظ صدا و هم از لحاظ کیفیت پوست ارائه دهد. برای هر نیازی یک داربوکا وجود دارد و قابل اطمینان ترین آن ها آنهایی هستند که نه تنها از نظر صدا، بلکه  از لحاظ قابلیت حمل و ظاهر نیز عالی به نظر برسند.

در حالی که اکثر داربوکاها سبک وزن هستند، برخی از آنها ساختار ابعادی و کیفیت پوسته مطلوب تری دارند. اگر امروز یک داربوکا را انتخاب می کنید، همیشه به یاد داشته باشید که دارای ساختار بدنه ای ظریفی باشد که بتواند چندین سال دوام بیاورد. با انتخاب یک داربوکای پرطنین و حایز خصوصیات بالا به زودی نواختن آن را در مدت کوتاهی خواهید آموخت.

خصوصیات داربوکای وی دی

کار دست صنعتگران ترکیه ای: دست ساز توسط صنعتگران خبره ای که ده ها سال تجربه در خلق سازهای شگفت انگیزی دارند که مطمئنا با زیبایی بی انتهای سازهای شان توجه شما را به نوازندگی بیش از پیش جلب می کنند. 

داربوکا استاندارد 22 سانتی متر:  این اندازه کلاسیک داربوکا است که در قرن های گذشته مورد استفاده قرار گرفته است و برای قرن های آینده نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با نت‌ های بلند طنین‌دار زیبا و نت‌های پایین فوق‌العاده عمیق مشخص میشود. اندازه سر 22 سانتی متر، ارتفاع بدن 45 سانتی متر.
 


مشخصات فنی تمپو وی دی

برندVD
مدلمدل 02
کد Gtin856379134527
کد MPNندارد
عرض28.45
ارتفاع45
عمق28.45
وزن5

نظرات کاربران

ارسال نظر

محصولات مشابه