پیانو یاماها مدل CLP-725
پیانو یاماها مدل CLP-725
پیانو یاماها مدل CLP-725
100,000,000 تومان
انتخاب رنگ

وقتی وارد قلمرو Yamaha Clavinova می شوید، در مورد بهترین پیانوهای دیجیتالی صحبت می کنید که تا حالا ساخته شده است. بیشتر بخوانید

  • تعداد کلید: 88
  • تعداد صدا: 10
  • AUX: دارد
  • نوع کلاویه: Grand Touch S
  • قابلیت ضبط: دارد
  • USB: دارد
  • پلی فونی: 256 Notes
  • حساسیت لمسی: Hard/Medium/Soft/Fixed
  • توان اسپیکر: 40 وات
  • تعداد اسپیکر: 2

100% اورجینال

ضمانت اصل بودن محصول

روش های پرداخت

میتوانید به روش های رایج هزینه محصول را پرداخت کنید

ارسال رایگان

یکی از روش های رایگان ارسال محصول را میتوانید انتخاب کنید

10 روز ضمانت بازگشت هزینه

در صورت عدم رضایت از محصول میتوانید تا ده روز بعد از خرید پول خود را دریافت کنید

به اشتراک بگذارید:

لطفا جهت مشاوره خرید پیانو یاماها مدل CLP-725 با شماره های زیر تماس بگیرید


معرفی پیانو یاماها مدل CLP-725

نام Clavinova آنقدر وزن دارد که حتی قبل از نواختن یکی از پیانوهای این خط تولیدی، شما تصور می کنید با یک پیانوی حرفه ای و درست و حسابی سرو کار دارید.

بررسی Yamaha Clavinova CLP- 725 

وقتی وارد قلمرو Yamaha Clavinova می شوید، در مورد بهترین پیانوهای دیجیتالی صحبت می کنید که تا حالا ساخته شده. نام Clavinova آنقدر وزن دارد که شما تصور می کنید حتی قبل از اینکه آن را بنوازید با یک پیانوی حرفه ای و درست و حسابی سرو کار دارید. ما در حال بررسی جدیدترین محصول اضافه شده در سری Clavinova هستیم.

بررسی Yamaha Clavinova CLP- 725

Clavinova CLP-725 یاماها پیانو سطح ابتدایی ترین پیانو در سری Clavinova است. در حالی که ارزان تر از دیگر پیانوهای هم سری اش است، اما به  هیچ وجه یک پیانو مقرون به صرفه نیست. هنوز گران است، اما مطمئن باشید، این یک Clavinova قانونی است و شایسته این نام است.

امکانات

ویژگی های اصلی CLP-725 همه چیزهایی هستند که صدای پیانو و احساس  بین نوازنده و پیانو را افزایش می دهند. هیچ چیز در این دستگاه غیر ضروری نیست و ما همه  را دوست خواهیم اشت

Binaural sampling

نمونه برداری سه بعدی دوتایی یک تکنولوژی جدیدی است که این روزها بیشتر آن را در محصولات مختلف مشاهده می کنیم، به ویژه در افزونه های نرم افزاری که برای ایجاد مجدد صدای یک اتاق خاص هنگام مخلوط کردن و یا تسلط بیشتر بر هدفون طراحی شده اند.

یاماها همین رویکرد را با صدای اصلی پیانو (فقط CFX) در پیش گرفته است. هنگام گوش دادن به هدفون، موقعیت های مختلف را در یک فضای آکوستیک بازسازی می کند. به عبارت دیگر، صدایی طبیعی تر ایجاد می کند. گرچه کاملا شبیه صدای بودن در یک اتاق نیست، اما تفاوت را ایجاد می کند.

مدل سازی Grand expression

مدل سازی Grand expression یکی دیگر از ویژگی هایی است که این روزها اغلب شاهد آن هستیم. یاماها به تازگی این کار را با توجه بیشتر به جزئیات  آن انجام داده است.

بدین صورت که نویز مکانیکی ایجاد شده توسط پیانو آکوستیک را شبیه سازی می کند. مواردی مانند صدای چکش و سیم یا صدای پدال. برخی از نوازندگان ممکن است نوازندگی بدون این قابلیت را ترجیح دهند، اما  در واقع این قابلیتیست که به واقع گرایی CLP-725 می افزاید.

Clavinova CLP-725

صدای اختصاصی fortepiano

فورته پیانو, به پیانو های اولیه قدیمی اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم اطلاق می شود که  پیش از اختراع پیانوهای مدرن فعلی وجود داشتند. صداهایی که توسط یک fortepiano ساطع می شود نسبت به صدای پیانوی مدرن ساده تر و بدون پیچیدگی با طنین کمتری هستند  که به سرعت محو میشود. اما شنیدن صدای قطعاتی که موتزارت، بتهوون و شوپن بر مبنای این پیانو ها ساخته اند لذتی وصف ناشدنی ایجاد میکند و البته میتوان موسیقی واقعی  را در ساخته های آنها شنید، حالا فرصتی بدیع برای برقراری ارتباط با آهنگسازان تاریخی از طریق نواختن سازهای دوره آنها  فراهم شده است. مدل  725 یاماها نیز مجهز به صدای fortepianos محبوب موتزارت و شوپن هستند.

مدل سازی رزونانس مجازی

طنین طبیعی ایجاد شده ناشی از رزونانس و ارتعاش کل بدنه ساز است. پیانوهای کلاوینوا این رزونانس های طبیعی را  به طور مفصل و کامل از طریق فناوری مختص خود به نام مدل سازی رزونانس مجازی (VRM) شبیه سازی کرده اند.  VRM طنین ایجاد شده هنگام برخورد چکش به سیم ها را با در نظرگرفتن تمام ارتعاشات سایر سیمها و صفحه صدا و بدنه را، متناسب با سرعت و شدت لمس کلید و پدال باز سازی کرده است. پیانوهای سری CLP-700 حتی صداهایی را که دمپرها هنگام بلند شدن از روی سیم تولید می کنند  در نظر گرفته اند، طنین  تمامی رزونانسهای تخته صدا و قاب و جعبه پیانو نیز ضبط و به کار گرفته شده است. در یک کلام پیانوهای Clavinova به شما امکان می دهد از همان صدا، ارتعاشات و رزونانسهایی که  توسط کل بدنه یک پیانوی گرند تولید می شود لذت ببرید.

قابلیت ضبط آهنگ

یکی دیگر از قابلیت های این مدل امکان ضبط دو ترک با فرمت  SMF می باشد.

نیمکت پیانو و کتاب موسیقی کلاسیک

هر چند به نظر این یک  ویژگی قبل ذکر نیست، اما لازم به ذکر است. پیانوهای دیجیتالی اغلب با نیمکت عرضه نمی شوند و خرید یک عدد متناسب با پیانو می تواند گران باشد، مخصوصاً برای چنین پیانویی با ظاهر زیبا. همچنین کتاب موسیقی به همراه پیانو یک امتیاز محسوب می شود.

کیفیت صدا

در مجموع 10 صدا وجود دارد ، اما هنگام خرید CLP-725،  در واقع آن را برای داشتن  صدای  یاماها CFX و Bösendorfer Imperial خریداری می کنید. وقتی  حرف از پیانوهای گرند  معروف کنسرت می شود، Yamaha CFX و Bösendorfer Imperial پیانوهای فوق العاده ای هستند که داشتن آنها برای خیلی ها در خیال نمی گنجد. و حتی پیانیست های بزرگ می توانند یک عمر بدون نواختن هریک از آنها زندگی کنند.

Yamaha CFX با صدای بسیار رسایش به طور گسترده ای به عنوان یکی از برجسته ترین پیانوهای کنسرت در جهان شناخته می شود، بسیار رسا بودن به این معنی است که CFX تمام جزئیات داینامیک عملکرد نوازنده را با جزئیات باورنکردنی دریافت می کند. پیانوی  Imperial  نیزبه طور طبیعی یک پیانو با صدای گرمتر و مورد علاقه بسیاری از پیانیست های کلاسیک و جاز، مانند اسکار پترسون است.

هر دوی این پیانوهای خیره کننده به زیبایی در CLP-725 با فناوری خاص یاماها بازسازی شده اند. CLP-725 به لطف توجه دقیق به جزئیات، با فشارکلید شما به زیبایی واکنش نشان می دهد.
بلندگوهای داخلی نقش مهمی در کیفیت کلی صدای هر پیانو دیجیتال ایفا می کنند. در CLP-725، دو بلندگوی 4.7 اینچی با قدرت یک جفت آمپر 20 واتی دریافت می کنید. از نظر قدرت/خروجی، CLP-725 احتمالاً یکی از پیانوهای پیشرو در کلاس خود است. باید اضافه کنیم که  قابلیت binaural sampling برای هدفون ها که  در بالا به آن اشاره شد ( با دو خروجی هدفون )به کیفیت کلی صدا ی CLP 725 می افزاید.
همچنین لازم به ذکر است که CLP 725 دارای حداکثر  پلی فونی(چند صدایی) 256 نت است.

حس صفحه کلید 

CLP-725 دارای صفحه کلید برتر Yamaha GrandTouch-S است. غول دنیای تکنولوژی یاماها، نهایت تلاش خود را برای ایجاد احساس واقع بینانه، به ویژه در سری  Clavinova، بکار برده است.

صفحه کلیدها احساس  چوب آبنوس و عاج را شبیه سازی کرده اند و هنگام نواختن احساسی شبیه به نوازندگی با یک یک گرند  آکوستیک می کنید.  استفاده از آبنوس/عاج شبیه سازی شده نیز به عملکرد شما کمک می کند بدین صورت  که در صورت تعریق انگشتانتان کلیدها به اندازه کلیدهای پلاستیکی استاندارد لغزنده نمی شوند.

حس صفحه کلید CLP-725

CLP-725 در خانه 

اگر پیانو می زنید، عملاً هیچ چیز بدی در مورد داشتن CLAVINOVA در خانه وجود ندارد. تنها نکته ی منفی در مورد این محصول اینست که اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید به مدل های بالاتر CLAVINOVA  نیز می توانید فکر کنید..
CLP-725 یک پیانو دیجیتالی با ظاهر زیبا است با رنگهای مشکی مات، رز وود و آبنوس براق.
 ترکیب  صدا و حس موجود در CLP-725  شمارا به یک پیانوی کنسرت واقعی در خانه،  با هزینه ایی بسیار کمتر نزدیک می کند.

CLP-725 در خانه

کیفیت ساخت پیانو دیجیتال یاماها CLP-725

دو روش برای بررسی کیفیت ساخت CLP-725 وجود دارد. ممکن است کمی نا امید شوید  وقتی آن را با Clavinova  مدل بالاتر مقایسه  می کنید که دو برابر و یا بیشتر قیمت دارد و فکر کنید که به نظر نمی رسد 725آنقدرعالی باشد. اما، مهم است که آن را با سایر پیانوها در همان محدوده قیمت مقایسه کنید. هنگامی که این کار را می کنید، خواهید دید که چرا ارزش نام Clavinova را دارد.

 پس نا امید نخواهید شد اگر بدانید این پیانو به نسبت پیانوهای مشابه با قیمت یکسان  کیفیت ساخت بهتری دارد.

نتیجه گیری نهایی در مورد یاماها CLP-725

CLP-725 شایسته نام Clavinova است و این بدان معناست که شما با یک پیانو دیجیتال فوق العاده سر و کار دارید. قیمت آن برای رنج  Clavinova ارزان است، اما به نسبت  مارک های دیگر کمی  گران محسوب  می شود. به بیان دیگر شما باید به جیب خود نگاه کنید و بهترین انتخاب را با استفاده از شرایط مالی خود انجام دهید. اما به صورت  کلی، شما از خرید یک  Clavinova ناامید نخواهید شد.


مشخصات فنی پیانو یاماها مدل CLP-725

برندYamaha
مدلCLP-725
کد Gtin85263245284114
عرض1350
ارتفاع84.9
عمق414
وزن43

نظرات کاربران

ارسال نظر

محصولات مشابه