تنبک مرد فر
تنبک مرد فر
تنبک مرد فر
1,400,000 تومان
انتخاب رنگ

تنبک مرد فر خوش صدا و استاندارد بیشتر بخوانید

  • ساختار بدنه: چوب توت و گردو
  • جنس پوست: پوست شتر
  • قطر نفیر: 27

100% اورجینال

ضمانت اصل بودن محصول

روش های پرداخت

میتوانید به روش های رایج هزینه محصول را پرداخت کنید

10 روز ضمانت بازگشت هزینه

در صورت عدم رضایت از محصول میتوانید تا ده روز بعد از خرید پول خود را دریافت کنید

به اشتراک بگذارید:

لطفا جهت مشاوره خرید تنبک مرد فر با شماره های زیر تماس بگیرید


معرفی تنبک مرد فر

بخش جدایی ناپذیر موسیقی سنتی و جشن ها و مجالس استفاده از تنبک ایرانی است.

خاستگاه تنبک

تنبک از غرب ایران برخاسته است؛ ولی در طی سال‌ های اخیر سازهای کوبه‌ ای و ضرب نماد شهرهای جنوب ایران و از سازهای اصلی و نشان دهنده فرهنگ این منطقه است. ساز تمبک شبیه یک جام بزرگ است؛ که شامل: پوست تنبک، دهانه بزرگ، تنه، پا، گلویی یا تغییر و دهانه کوچک است. در گذشته تنبک‌ ها از فلز و سفال و چوب به صورت ترکیبی ساخته می ‌شده است؛ ولی الان تنبک فقط از چوب درست می ‌شود.

چوبی که برای ساخت ضرب استفاده می ‌شود نباید تکه تکه باشد و هرچه یکدست ‌تر و سالم باشد کیفیت تنبک بهتر است، برای همین معمولاً چوب درخت گردو یا توت استفاده می‌ شود. پوستی که روی تنبک کشیده می ‌شود باید صاف و سالم باشد و به خوبی روی دهانه بزرگ قرار بگیرد تا شل یا خیلی سفت نباشد؛ که عموماً هم از پوست شتر، گاو یا بز برای این کار استفاده می‌ کنند.

پهن و نازک بودن پوست روی صدای تنبک تأثیر می ‌گذارد؛ معمولا در کنسرت‌ های بزرگ از تنبک‌ های بزرگ با پوست ضخیم و در تک نوازی ‌ها از تنبک کوچک با پوست نازکتر استفاده می‌ شود. معروف ‌ترین و بهترین تنبک ‌ها در شیراز و به دست زنان عشایر ساخته می ‌شود.

نواختن تنبک

تنبک از معدود سازهایی است که برای نواختن آن مجبور به استفاده از هر دو دست و همه‌ی ده انگشت خود هستید. به همین خاطر تنبک به قدرت و عضله‌های قوی دستان احتیاج دارد.

بر خلاف سازهای دیگر برای نواختن تنبک از نت‌ های مرسوم موسیقی استفاده نمی ‌شود و تنبک نوا زان زبان یادگیری مختص خودشان را دارند.

برای یادگیری تنبک هیچ محدودیت سنی وجود ندارد؛ به همین خاطر در سازهای مختلف ساخته می ‌شود و هر فردی می‌ تواند با علاقه و تمرین در نوازندگی این ساز پیشرفت کند.

تنبک به تنهایی یک ساز کامل است و در سال‌ های اخیر تکنیک‌ های نوازندگی آن افزایش پیدا کرده و پیشرفت چشمگیری داشته است. گاهی از بدنه این ساز برای نواختن استفاده می ‌شود و به خاطر اینکه تمام انگشتان را به کار می ‌گیرند، تکنیک‌ های خاص و پیچیده ‌ای به آن اضافه شده است.

به این صورت که برای تولید صدا از روش ‌ها مختلفی مثل؛ خراش دادن، ضربه زدن و مالش دادن استفاده می ‌شود. که هر کدام از این‌ ها تکنیک‌ های خاص خودشان را دارند که یادگیری آن‌ها نیاز به زمان و تمرین زیاد دارد.


مشخصات فنی تنبک مرد فر

برندمردفر
مدلترکه ای
کد Gtin854389134525
کد MPNندارد
عرض27
ارتفاع50
عمق29
وزن5

نظرات کاربران

ارسال نظر

محصولات مشابه